Zásady přebírky vozidel od dopravce

Zásady přebírky vozidel od dopravce

Hrajeme podle jasných podmínek. Zajímají-li vás zásady přebírky vozidel od dopravce, jste na správném místě. Jasně, nebývá to nejzáživnější čtení, ale možná nebude od věci se na to chvilku kouknout, abyste byli v obraze.

1. Vozidla kontrolujte na místě, kde jsou řidičem složena, nemanipulujte s nimi před kontrolou. V případě, že chcete vozidlo dovézt např. do dílny, požádejte řidiče.

2. Skutečný stav každého vozidla je nutné zdokumentovat v okamžiku fyzického převzetí od řidiče. Dle úmluvy CMR dopravce neodpovídá za pozdější nalezená poškození v případě kontroly s řidičem. Neuvádějte do CMR proto výhrady typu: vozidlo je špinavé, není možná kontrola a pod.

V případě, že je vozidlo špinavé, a trváte před kontrolou na mytí vozidla, postupujte následovně:

  • Řidič zajede do prostoru mytí vozidla (v areálu firmy, mimo pozemní komunikaci)
  • Řidič je přítomen po celou dobu mytí vozidla i po dobu následné kontroly po mytí
  • K mytí využijte bezkontaktní formu, aby se předešlo drobným škrábancům způsobeným mytím

3. V případě nalezení poškození, ukažte toto řidiči a následně společně proveďte záznam do CMR pomocí kódů ze zadní strany CMR a pořiďte fotodokumentaci poškození. Nepište prosím do CMR cizojazyčný text, kterému nemusí protistrana rozumět.

4. Vždy uveďte do CMR datum a čas převzetí, podpis + razítko příjemce. V případě, že nedisponujete razítkem příjemce, uveďte prosím čitelně jméno a příjmení přebírajícího s číslem dokladu totožnosti. Těmito postupy zajišťujeme vydání vozidla vždy jen oprávněnému příjemci.

Zahájit chat
Jak Vám můžeme pomoci?
Dobrý den, hledáte přepravu pro Vaše auto, motorku, čtyřkolku nebo loď? Rádi zodpovíme Vaše dotazy...